Birdy Birdy blink

Otroci na obisku na policijski postaji

V okviru projekta Turistične zveze Slovenije Z igro do prvih turističnih korakov poteka v našem vrtcu projekt  z naslovom Otrok raziskuje in odkriva, kaj se v malem mestu skriva. Projekt poteka v oddelkih od 5. do 6. leta. V okviru kurikularne teme so imeli otroci možnost, da izberejo krajevni objekt  oz. stavbo, ki bi jo želeli pobližje spoznati in jo predstaviti tudi otrokom in vzgojiteljicam sosednjega vrtca, ki prav tako sodelujejo v tem projektu. Otroci so se odločili za policijsko postajo. Vzgojiteljice smo prosile za 
sodelovanje kriminalista Roberta Bevka, ki je tudi oče enega izmed vrtčevskih otrok. Otroci so bili zelo navdušeni, ko so izvedeli, da se jim bo želja, da bi spoznali delo policijske postaje, uresničila.

Avtor: Sabina Steyer Debeljak

Letnik: 2012, št. 3

Rubrika: O tem in onem iz naših vrtcev

Original sunjan6141025est20132012%2003